دسته‌بندی نشده

خط تولید مواد شوینده خانگی

خط تولید مواد شوینده خانگی

امروزه راه‌اندازی خط تولید مواد شوينده خانگی به یکی از كسب ‌و كارهای جذاب و عالی در ميان توليد‌ كنندگان تبدیل شده است. از آن جا که مواد شوينده عضو جدایی‌ناپذیر از سبد كالای خانواده‌ها است، سرمايه‌گذاری روی اين محصولات بسيار سودمند خواهد بود.

از طرفی، وجود تحریم‌ها و افزایش قیمت دلار، باعث شده اكثر خانواده‌ها به سمت خرید تولیدات داخلی تمايل پيدا کنند. حال اگر بتوانيم محصول با‌كيفيت ايرانی توليد كنيم، مي‌توانيم در اين عرصه به درآمد عالی و پرسود برسیم و جذب مشتری برای محصولاتمان را به صورت دائمی داشته باشيم. در این مطلب به صفر تا صد خط تولید مواد شوینده خانگی پرداخته شده است، اگر تمایل به راه‌اندازی چنین شغلی را دارید، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده خانگی

راه‌اندازی خط تولید محصولات شوینده خانگی آنچنان که فکر می‌کنید، کار سختی نیست. در ابتدا باید یک سری پیش نیازهایی را دنبال کنید تا بتوانید در این شغل موفق شوید.

موارد مهم قبل از راه‌اندازی خط تولید به شرح زیر است:

 • ابتدا باید اطلاعات کلی در مورد فرمولاسیون هر کدام از مواد شوینده را به طور جداگانه بدانید.
 • فضای کارگاهی را برای خط تولید مواد شوینده خانگی مدنظر بگیرید.
 • مجوزها را دریافت کنید؛ تا تبدیل به یک برند نشوید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید تا مشتری به شما اعتماد کند. پس قبل از هر چیز استانداردها و مجوزهای لازم برای کسب‌ و کارتان را دریافت کنید.
 • دستگاه‌های موردنیاز را خریداری کنید.
 • مواد اولیه مورد‌نیاز را تهیه کنید.
 • هزینه‌ها را به درستی تخمین بزنید.
 • تولید را شروع کنید و به درآمد برسید.

درست اجرا کردن همه این مراحل می‌تواند تضمین کننده یک کسب ‌و کار موفق و پرسود باشد، پس قبل از هر اقدامی، پیش‌نیازها را مدنظر قرار دهید.

 هزینه راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده خانگی

شاید به جرات بتوان گفت که مهمترین مرحله در راه اندازی خط تولید مواد شوینده صنعتی و خانگی، برآورد هزینه‌ها است. شما در ابتدا باید تخمین بزنید که چه میزان هزینه اولیه برای پیاده‌سازی یک خط تولید نیاز دارید. در ادامه این هزینه‌ها بررسی خواهد شد:

 هزینه راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده خانگی

 • اجاره یا خرید فضای کارگاهی خط تولید مواد شوینده خانگی

در ابتدای امر، شما باید مشخص کنید قرار است در این خط تولید مواد شوینده خانگی، چند نوع مواد شوینده تولید کنید و چند لاین تولیدی راه‌اندازی شود. براساس تعداد لاین، متراژ فضا را برآورد کنید.

 • خرید یا اجاره دستگاه‌های خط تولید خط تولید مواد شوینده خانگی

اگر قصد خرید دستگاه‌های خط تولید مواد شوینده خانگی را دارید، دو راه پیش‌ روی شما است:

 1. خرید دستگاه‌های برند خارجی
 2. خرید دستگاه‌های برند داخلی

مطمئناً دستگاه‌های برند خارجی قیمتی بالاتر از برند ایرانی دارد. اما توصیه ما به شما خرید دستگاه‌های برند ایرانی با قیمتی مناسب‌تر و ارزانتر است که نه تنها دست کمی از نمونه‌های خارجی ندارد، بلکه به این واسطه از تولید کنندگان داخلی نیز حمایت می‌شود.

علاوه، از نصب، گارانتی، خدمات پس ‌از فروش دستگاه‌های ایرانی کاملاً مطمئن هستید و چنانچه مشکلی یا خرابی در آن‌ها به وجود آید، تنها با یک تماس می‌توانید نسبت به تعمیرشان اقدام کنید.

 • هزینه خرید مواد اولیه خط تولید مواد شوینده خانگی

شما باید براساس لاین‌های مواد شوینده، برآورد کنید که چند نوع مواد اولیه نیاز دارید و هزینه هر کدام به طور جداگانه چه قدر است.

 • حقوق کارگران خط تولید مواد شوینده خانگی

در این فاکتور نیز باید برحسب تعداد لاین‌های مواد شوینده، تعداد کارگران را تخمین بزنید و سپس بر حسب تعداد کارگران، حقوق هرکدام را مشخص کنید.

 • هزینه مصرف برق خط تولید مواد شوینده خانگی

هزینه مصرف برق، برحسب تعداد دستگاه‌ها و مدت زمان ساعات کار خط تولید، مشخص می‌شود. با یک برآورد سرانگشتی می‌توانید، میزان مصرف برق را در ماه حساب کنید.

 • حجم تولید خط تولید مواد شوینده خانگی

شمایی که قرار است صاحب یک کارخانه خط تولید مواد شوینده خانگی شوید، باید مشخص کنید که قرار است حجم تولید اولیه شما چه قدر باشد. برحسب آن می‌توانید تخمین بزنید چند کارگر، چه میزان مواد اولیه و چند دستگاه نیاز است.

 فضا موردنیاز خط تولید مواد شوینده خانگی

فضای مورد نیاز برای راه‌اندازی برای خط تولید مواد شوینده خانگی بستگی به موارد زیر دارد:

 • تعداد لاین‌های خط تولید
 • بزرگی دستگاه‌ها
 • حجم تولید

براساس این سه فاکتور می‌توانید برآورد کنید که نهایت متراژ مورد‌نیاز برای خط تولید چه قدر باید باشد. اگر اول مسیر هستید و می‌خواهید کار خود را با یک لاین خط تولید مواد شوینده خانگی آغاز کنید، یک فضای 20*20 مترمربع هم می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

خوشبختانه با تکنولوژی‌های پیشرفته ساخت، یک دستگاه می‌تواند کار چند دستگاه را به طور همزمان انجام دهد و از این بابت به فضای کمتری برای پیاده‌سازی یک کارگاه تولیدی نیاز است.

 درآمد خط تولید مواد شوینده خانگی

همان‌طور که در مقدمه نیز عنوان شد، درآمدی که از راه‌اندازی خط تولید مواد شوینده خانگی به دست می‌آید، درآمدی بالا و پرسود است، البته به شرطی که با درایت کافی و با هدف تولید مواد شوینده باکیفیت باشد.

درآمد خط تولید مواد شوینده خانگی

شما می‌توانید با تولید مواد شوینده باکیفیت، مشتریان بازار را به سمت محصولات خود بکشید. زمانی که مشتری از مصرف محصولات شما راضی باشد، مطمئناً بارهای بعدی هم از برند شما خریداری خواهد کرد که نتیجه آن فروش بیشتر و رسیدن به یک درآمد عالی برای شما است.

 مشاوره خط تولید مواد شوینده خانگی شویاسازان

اگر می‌خواهید خط تولیدی موفقی راه‌اندازی کنید، علاوه بر اینکه خودتان باید سطح اطلاعاتتان را در این زمینه گسترش دهید، می‌توانید از مشاوره با افراد خبره در این زمینه نیز بهره‌مند شوید. مجموعه بزرگ شویاسازان، آماده پاسخگویی به سوالات شما کارآفرین عزیز است. این موسسه تجربه راه‌اندازی بیش‌ از ۱۰۰۰ خط تولید موفق را در کارنامه خود دارد. هدف شویاسازان، راهنمایی کارآفرینان برای رسیدن به فعالیتی پرسود و پردرآمد است.

اگر قصد راه‌اندازی خط تولید محصولات شوینده صنعتی و خانگی را در برنامه کاریتان دارید، کافی است از طریق درگاه اینترنتی شویاسازان اقدام به ثبت نوبت برای مشاوره بگیرید. ما با شعار کارآفرینی به سبک شویاسازان به شما خواهیم گفت حداقل سرمایه، حداقل میزان فضا و حداقل تعداد کارگر مناسب برای خط تولیدی شما چه قدر است.

علاوه بر این، آموزش نصب دستگاه‌ها، پشتیبانی از دستگاه‌ها و ضمانت کیفیت خط تولید شما را در برنامه کاری خود داریم. به ما اعتماد کنید و با ما کاری پرسود را تجربه کنید. اگر به فکر پیاده‌سازی چنین کارگاهی هستید، علاوه بر بالا بردن سطح اطلاعات خود در این زمینه، می‌توانید با خبرگان مجموعه شویاسازان نیز مشاوره‌ای داشته باشید و هر چه بیشتر زوایای مختلف کار را بررسی کنید. نتیجه نهایی از این مشورت، آسوده خیالی و تضمین رسیدن به یک درآمد عالی و پرسود از کسب ‌و کار خط تولید مواد شوینده خانگی خواهد بود.

 

75 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *