خط تولید

خط تولید محصولات خودرویی

خط تولید محصولات خودرویی
آیا تا کنون به داشتن خط تولید محصولات خودرویی فکر کرده اید؟ معمولاً افرادی که صاحب خودرو هستند بارها شده که نیاز به محصولات جانبی خودرو مثل، انواع واکس ماشین انواع اسپری تمیز کننده، شیشه شور، مایع شست وشوی رینگ، ضد یخ، جرم‌گیر صندلی، ضدبخار، آب رادیاتور و موارد دیگر داشته باشند. جالب است بدانید که هر یک از محصولات ذکر شده، کاربردهای خاص خود را داشته و به شکل انبوه در کارخانجات تولید می‌شوند.
از انواع خط تولید محصولات خودرویی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • خط تولید مایع کارواش
 • خط تولید انواع واکس خودرو
 • خط تولید انواع اسپری تمیز کننده خودرو
 • خط تولید افشانه شستشو رینگ
 • خط تولید شیشه شوی خودرو
 • خط تولید جرم گیر صندلی ماشین
 • خط تولید آب رادیاتور
 • خط تولید ضدیخ
 • خط تولید موتورشور
 • خط تولید پاک کننده انژکتور
 • خط تولید اکتان بوستر
 • خط تولید آب باطری
 • خط تولید پولیش خودرو
 • خط تولید خوشبو کننده
 • خط تولید ضدیخ گازوئیلی
 • خط تولید مایع اگزوز دیزل
اگر شما هم از دسته افرادی هستید که قصد راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی را دارید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

راه‌اندازی خط تولید محصولات خودرویی

برای راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی نیاز است که مراحلی را دنبال کنید؛ لازم است بدانید چنین خط تولیدی نیاز نیست حتما در مقیاس کارخانه باشد. شما حتی می توانید با کمترین سرمایه برای مثال در پارکینگ منزل شخصی تان یکی از این خط تولید ها را راه اندازی کنید.  در ادامه با این مراحل آشنا خواهید شد:

فضای مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی

اولین نکته در راه اندازی هر یک از خطوط تولید محصولات خودرویی فضای مورد نیاز است؛ شما باید بدانید که چه دستگاه‌ها و مواد اولیه موردنیاز است و برحسب آن‎‌ها، متراژ کارخانه خود را برآورد کنید. هر چه فضای اولیه بزرگ‌تر باشد، حجم محصولات خودرویی که قرار است تولید شود، بیشتر خواهد بود.
همچنین کار برای کارگران در فضای بزرگتر، راحت و با دقت بهتری انجام خواهد شد؛ البته ذکر این نکته الزامی است که با خرید دستگاه‌های تمام اتوماتیک امروزی که بدون دخالت دست هستند، نیاز تولیدکنندگان به کارگرها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده و در هزینه‌ها هم صرفه جویی چشمگیری صورت گرفته است.

هزینه راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی

بیش از 90 درصد مواد اولیه موردنیاز برای راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی در کشور خودمان به شکل انبوه و وسیع تولید می‌شود و همین امر سبب کاهش واردات مواد اولیه شده است؛ از طرفی تولیدکنندگان می‌توانند با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه آن‌ها را آماده و تهیه کنند.
مورد دیگر در برآورد هزینه، گام انتخاب دستگاه است؛ برای انتخاب دستگاه‌های ضروری جهت راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی، باید دستگاه‌هایی گزینش شوند که دارای ضمانت نامه هستند و خدمات پس از فروش از سوی فروشنده ارائه می‌شود.
هزینه دیگری که باید مدنظر داشته باشید، امکان راه اندازی کارخانه است؛ اگر قصد راه اندازی خط تولید در حد وسیع دارید، علاوه بر انتخاب مکان بزرگتر، باید هزینه اولیه بیشتری را جهت رهن و اجاره یا خرید زمین کنار بگذارید.
هزینه راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی
پس برآورد 3 هزینه در راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی الزامی است:
 • هزینه مواد اولیه
 • هزینه انتخاب دستگاه‌های مورد نیاز
 • هزینه راه اندازی کارخانه (هزینه رهن و اجاره یا هزینه خرید)

درآمد خط تولید محصولات خودرویی

میزان درآمد خط تولید محصولات خودرویی، رابطه مستقیمی با میزان فروش شما دارد؛ اگر با هزینه اولیه کم و درست با میزان فروش بالا شروع کنید، به طبع درآمدتان بالا است و سرمایه اولیه در مدت زمان خیلی کم به شما باز خواهد گشت.
متاسفانه رقابت در فروش محصولات خودرویی بالا است و تولیدکننده‌ای پیروز است که محصولات را با کیفیت استاندارد تولید کند و نظر مصرف کننده را به خود جلب نماید؛ مطمئناً با طی کردن این روند، تولید کننده به میزان درآمد قابل توجهی خواهد رسید.
البته ذکر این نکته الزامی است که درآمد خط تولید محصولات خودرویی به نوع محصول نیز بستگی دارد؛ معمولاً کارخانجات کالاهایی که بیشترین درخواست مشتریان هستند، از درآمد بالاتری برخوردار هستند.
درآمد خط تولید محصولات خودرویی شویاسازان

مشاوره خط تولید محصولات خودرویی شویاسازان

برای کسانی که می‌خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند، باید گفت که بازار فروش محصولات خودرویی همیشگی است و از میزان فروش بالایی برخوردار است، چرا که این محصولات، مواد اساسی و پر مصرف تمام افرادی است که خودرو دارند؛ به ویژه رانندگانی که شغلشان در رابطه با وسایل حمل و نقل است از این محصولات استقبال خوبی می ‌کنند.
پس می‌توان گفت که سود حاصل از برپایی خط تولید محصولات خودرویی، بالا و راضی‌کننده است؛ اگر بتوانید پا به پای بازار رقابتی عمل کنید و محصولات باکیفیتی را برای مصرف‌کنندگان تولید کنید، مطمئن باشید که تنورتان همیشه گرم است.
برای راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی لازم است اطلاعات وسیع و جامعی در این خصوص داشته باشید؛ از همه مهمتر میزان هزینه اولیه را درست تخمین بزنید تا بتوانید با کمترین سرمایه، به بیشترین سود برسید.
مشاوره خط تولید محصولات خودرویی شویاسازان

بدین منظور بهتر است مشاوره ای با کارشناسان خبره در این زمینه داشته باشید تا راهنمایی های لازم در این خصوص به شما داده شود؛ شاید شما جوانبی از کار را ندانید یا اطلاعات کاملی از آن نداشته باشید، اما با مشورت با اهل فن می‌توانید تضمین کنید که کسب و کارتان را به درستی شروع خواهید کرد و به سودی که مدنظرتان است خواهید رسید.

امروزه به واسطه افزایش تعداد خودروها، کارخانجات مختلفی در زمینه تولید محصولات خودرویی در حال فعالیت هستند که از درآمد خوبی هم برخوردارند.
اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار پرپازده هستید، پیشنهاد ما به شما  راه اندازی یک خط تولید محصولات خودرویی است. البته دقت داشته باشید که برای برپا کردن هر شغلی نیاز است که تمامی جوانب کار به درستی سنجیده شود.
در این مقاله سعی شد که مراحل راه اندازی خط تولید محصولات خودرویی به طور کامل و مختصر توضیح داده شود، هم از نکات ذکر شده در این مقاله استفاده کنید و هم مشورتی با افراد خبره در این رابطه داشته باشید تا در نهایت بتوانید به سود و درآمد خوبی در این زمینه برسید.
76 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *