دسته‌بندی نشده

خط تولید کیسه فریزر

خط تولید کیسه فریزر

در خط تولید کیسه فریزر انواع کیسه فریزرهای شفاف در سایزهای مختلف تولید می شوند و عمدتا برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزرها (مرغ، ماهی، گوشت و سبزیجات) مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل استفاده از این محصولات حفظ و نگهداری مواد غذایی و خوراکی به مدت نسبتا طولانی است.

این کیسه ها از خوراکی در برابر سرمای زیاد محافظت کرده و مانع از خروج بو و آب موجود در مواد غذایی می گردند. کیسه فریزر و کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست مضر بوده و بازیافت آن ها با مشکلات زیادی همراه است، اما به علت ساده تر نمودن و راحت کردن حمل ونقل و بسته بندی این کیسه ها را نمی توان استفاده نکرد.همچنین اگر شما جز حامیان محیط زیست هستید می توانید نسبت به ایجاد خط تولید کیسه زباله اقدام نمایید.

از سمت دیگر کیسه های پلاستیکی برای خرید روزانه و حمل آن ها یکی از کارآمدترین وسایل می باشند. همچنین کاربرد آنها در مقایسه با کاغذ و دیگر اقلام بسته بندی بسیار بیشتر می باشد. کیسه فریزر به علت ارزان بودن و استفاده راحت از آن تولید و مصرف بالایی دارد.

خط تولید کیسه فریزر یک دستگاه به شکل اتوماتیک می باشد که سرعت عمل آن بالا بوده و کمترین میزان ضایعات تولیدی را دارا می باشد.  همچنین فضای کمی اشغال کرده و محصول تولیدی آن باکیفیت است.

راه اندازی خط تولید کیسه فریزر

مراحل راه اندازی خط تولید کیسه فریزر باید به طور مرتب و پشت سرهم صورت گیرد. مراحل تولید کیسه فریزر عبارت است از:

 1. اولین مرحله در تولید کیسه فریزر، تهیه نمودن فرمولاسیون و ترکیب کردن مواد با هم می باشد. براساس خصوصیات و ویژگی های هر محصول، فرمولاسیون اختصاصی تهیه می گردد.
 2. دومین مرحله پس از آماده کردن هر ترکیب، آن ها را وارد دستگاه میکسر کرده تا مواد اولیه با هم مخلوط سازد.
 3. مخلوط آماده شده در مرحله قبل، به وسیله نوار نقاله یا به شکل دستی به قسمت تولید کیسه فریزر منتقل می گردد.
 4. مواد، ذوب شده و در درون سیلندر به سمت جلو رانده می شوند. سپس به کمک ماردون، مواد پلیمری مانند یک حباب از محفظه قالب دستگاه خارج و به جهت بالا حرکت می کنند.
 5. پس از آماده شدن رول کیسه فریزر، براساس این که به شکل کیسه فریزر رولی یا کیسه فریزر تکی ساده تولید شود، به دستگاه دوخت – برش یا دستگاه دوخت – پرفراژ وارد می شود. بعد از این مراحل انواع کیسه فریزر تولید شده آماده بسته بندی می شوند.
 6. مرحله بسته بندی محصول آخرین مرحله فرآیند در خط تولید کیسه فریزر است که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. کیسه فریزرهای رولی توسط نیروی انسانی به صورت جعبه ای بسته بندی شده و سپس در یک کارتن قرار داده و بسته بندی می گردند. مشخصات تولید کننده، تاریخ تولید، مواد مصرفی و تاریخ انقضا روی بسته درج می شود.

هزینه خط تولید کیسه فریز

اگر قصد سرمایه گذاری و راه اندازی خط تولید کیسه فریزر را دارید بدون شک یکی از دغدغه‌های اصلی شما، هزینه خط تولید کیسه فریزر است. فاکتورهای مختلفی در هزینه راه اندازی این خط تولید تاثیرگذار است که می‌توان به کیفیت متریال استفاده شده، مدل دستگاه، اتوماتیک بودن با نبودن دستگاه اشاره کرد.

به عنوان مثال خرید دستگاه خط تولید کیسه فریزر اتوماتیک باکیفیت‌ باعث افزایش سرعت تولید شده و در نتیجه زودتر شما را به سوددهی میرساند.‌ با اینکه قیمت دستگاه خط تولید کیسه فریزر اتوماتیک نسبت به نمونه‌های غیر اتوماتیک گران تر است اما ارزش هزینه کردن را دارد.

توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید برای کاهش هزینه‌ها، از مواد اولیه بی‌کیفیت و ارزان استفاده کنید؛ زیرا اینکار موجب از دست دادن مشتریانتان خواهد شد.

هزینه خط تولید کیسه فریزر

هزینه راه اندازی انواع خط تولید کیسه فریزر به عوامل مختلفی بستگی داشته که در نهایت در تعیین قیمت این خط تولید تاثیرگذار می باشد. از جمله عوامل مهم در هزینه خط تولید کیسه فریزر، کیسه متریال استفاده شده در ساخت بدنه خط تولید، تکنولوژی های به کار رفته در ساخت انواع دستگاه ها، اتوماتیک بودن یا نیمه اتومات بودن آن، سرعت دستگاه در تولید محصولات و شرکت سازنده این خط تولید می باشد.

مواد اولیه خط تولید کیسه فریزر

مواد اولیه لازم جهت خط تولید کیسه فریزر غالبا مواد پلیمری با گریدهای مختلف، پلی آمید و الیاف شیشه است. این مواد بر اساس فرمول خاص با یکدیگر ترکیب شده تا ماده نهایی تولید گردد. ترکیب و میزان مواد استفاده وابسته به نوع محصول تولیدی و مشخصات آن دارد.

یکی از پلیمرهای مورد استفاده در خط تولید کیسه فریزر، پلی اتیلن بوده که از دو نوع سبک و سنگین آن استفاده می شود و در خط تولید طاقه نایلون مادر هم استفاده دارد. به دلیل اینکه کیسه فریزر از لحاظ ضخامت متفاوت بوده و به طور کلی در دو حالت ضخیم و نازک تولید می شوند، فرمول ساخت کیسه ها با هم بسیار متفاوت بوده و میزان مصرف مواد اولیه در ساخت آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

فرمول اختصاصی برای تولید هر محصول و برای هر شرکت محرمانه و خاص است.  اما یک نکته اساسی برای خط تولید انواع کیسه فریزر این است که چون این کیسه ها در تماس مستقیم با انواع مواد غذایی (خشک و تر) هستند از همین رو کیفیت آن ها و کیفیت مواد استفاده در ساختشان برای سلامت افراد مصرف کننده بسیار حائز اهمیت می باشد.

فضا راه اندازی خط تولید کیسه فریزر

به منظور جای دادن دستگاه های مورد نیاز خط تولید کیسه فریزر، انبار کردن مواد اولیه و ضروری و همچنین انبار محصول نهایی به فضایی با حداکثر 50 متر نیاز دارید. اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای دریافت مجوزات لازم با توجه به نظر اتحادیه شهری که قصد راه اندازی تجارت خود دارید، بین 50 الی 100 متر فضای بهداشتی (کف و دیوار سنگ یا سرامیک قابل شستشو) نیاز خواهید داشت.

تولید کنندگان می توانند برای کسب این مجوزها و دریافت پروانه کسب خط تولید کیسه فریزر به اتحادیه پلاستیک، ظروف یکبار مصرف و یا چاپ و بسته‌بندی (مانند سفره یکبار مصرف) مراجعه نمایند. برای تخمین و تعیین فضای اولیه مورد نیاز می توانید با کارشناسان شرکت شویاسازان تماس حاصل نمایید و مشاوره دریافت کنید.

درآمد خط تولید کیسه فریزر

خط تولید کیسه فریزر با داشتن قابلیت کار با سرعت بالا و تولید انبوه در مدت زمان اندک می تواند سود دهی بسیار بالایی برای تولیدکننگان داشته باشد و شما می توانید با توجه به مصرف زیاد این محصول از خط تولید کیسه فریزر درآمد قابل قبولی در مدت کمی داشته باشید.

درآمد خط تولید کیسه فریزر

همچنین اگر سرمایه قابل توجه داشته باشید می توانید برای راحتی کار خود و سود بیشتر با استفاده از دستگاه های خط تولید نایلون و نایلکس سرعت خط تولید کیسه فریزر خود را بالا ببرید.

دستگاه خط تولید کیسه فریزر

دستگاه های مورد استفاده در خط تولید کیسه فریز بر اساس نوع کیسه ای که تولید کننده قصد ساخت آن را دارد، انتخاب می شود. دستگاه های مورد استفاده برای تولید انواع نایلون شامل مجموعه ای هستند که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 • دستگاه میکسر یا مخلوط کن مواد اولیه خط تولید کیسه فریزر

دستگاه میکسر در خط تولید کیسه فریزر در مخلوط کردن و یک دست نمودن مواد اولیه خام نقش دارد. لازم به ذکر است که در مراحل شروع راه اندازی خط تولید کیسه فریزر نیاز چندانی به این دستگاه ندارید و می توانید مواد را به شکل دستی مخلوط کنید. اما در کارخانجات و کارگاه های بزرگ این دستگاه مورد نیاز است زیرا حجم مواد ترکیبی بسیار بیشتر بوده و نیاز به تجهیزات پیشرفته است.

 • ورودی کندور پلاستیکی خط تولید کیسه فریزر

پس از مخلوط کردن کندور پلاستیکی توسط دستگاه میکسر ، باید این مواد را از طریق یک ورودی وارد فرایند خمیر کردن و شکل دهی کرد که ورودی کندور پلاستیکی این وظیفه را بر عهده دارد.

 • دستگاه دوخت خط تولید کیسه فریزر

پس از آماده شدن رول کیسه فریزر با استفاده از دستگاه دوخت نایلون اقدام به بستن یک سر کیسه می شود. این دستگاه، رول نایلون تولید شده را به کیسه فریزر تبدیل می کرده که در دو نوع تک طبقه و دو طبقه موجود است. دستگاه دو طبقه در مقایسه با دستگاه یک طبقه توانایی دوخت و برش تعداد بیشتری طاق نایلونی را دارا می باشد و در عین حال سرعت عملشان نیز بیشتر است. انجام عمل دوخت کیسه ها با استفاده از یک سیستم پرسی وحرارت می باشد. انواع مختلف این دستگاه ها تنظیماتی دارند که با توجه به عرض کیسه فریزر صورت می گیرد.

 • دستگاه پرفراژ زن خط تولید کیسه فریزر

کیسه فریزرهای از نوع رولی برای جداشدن راحت از رول باید تحت عملیات پرفراژ قرار گیرند. این کار به وسیله دستگاه پرفراژ زن انجام می شود. این دستگاه، دستگاه دوخت کیسه های فریزر به هم به شکل رولی نیز نامنده می شود. دستگاه پرفراژ نایلون در دو مدل اتومات و نیمه اتومات ساخته و طراحی شده است. برای کار با دستگاه های نیمه اتوماتیک نیاز به یک نفر اپراتور وجود دارد. اما این دستگاه های نیمه اتوماتیک یک مزیت و برتری دارند که سرعت عمل بالای آن در مقایسه با سیستم های اتومات می باشد. با این حال امروزه دستگاه اتوماتیک طرفداران بیشتری دارد.

 • دستگاه کمپرسور هوای فشرده خط تولید کیسه فریزر

دستگاه کمپرسور هوای فشرده به همراه دستگاه تولید نایلون مورد استفاده قرار می گیرد و بر اساس ظرفیت و میزان تولید آن، کمپرسور انتخاب می شود.

مشاوره خط تولید کیسه فریزر شویاسازان

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و نحوه خرید خط تولید کیسه فریزر و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان شویا سازان  که تجبره بسیار بالایی در زمینه راه اندازی انواع خط تولید صنعتی و خانگی همچون خط تولید لیوان یکبار مصرف دارد تماس حاصل کرده و اطلاعات تکمیلی در این باره را دریافت نمایید.

مشاوره خط تولید کیسه فریزر شویاسازان

78 / 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *